Řekli o knize Refresh

Kniha Refresh je psána především pro ženy, ale milující muž si ji rád přečte také. Předčila moje očekávání, motivuje mě k novým návykům, vede k milosti i odpočinku a má schopnost předejít větším problémům. Jsem si téměř jistá, že ji ještě párkrát otevřu.

Jiřina Gina Čunková

zpěvačka a vedoucí misijního hnutí 

Tělo v pohybu

Velmi oceňuji otevřené sdílení osobního příběhu vyhoření a obnovy v období, kdy byla autorka v roli maminky malých dětí, lékařky a manželky kazatele. Zaujal mě i pohled do Bible, jak odpočíval Ježíš - také si dovolil v lodičce spát.

PhDr. Dagmar Güttnerová, Ph.D.

psychoterapeutka

Knihu Refresh doporučuji všem ženám, které mají pocit, že se jejich život stal nekončícím během od povinnosti k povinnosti, od výkonu k výkonu, od nároku k nároku. Je pozváním na cestu občerstvení a uzdravení, ke kterému nás autorka inspiruje svým vlastním autentickým příběhem.

Mgr. Michaela Toušková

ředitelka kanceláře KAM, 

manželka kazatele

Velmi osobní kniha, která povzbudí každého, kdo se dostává do koloběhu života a klade na sebe velká očekávání. Z nějakého důvodu je toto silnější právě v církevních kruzích. Autoři popisují, jak se snažíme vše zvládnout a zavděčit se druhým a Bohu, což ve většině případech končí vyhořením.

Mgr. Pavlína Bujoková

vedoucí vzdělávání KAM

Pro mne samotnou z knihy zazářilo několik hlubokých pravd: Psychické vyčerpání následkem stresu má za následek vyčerpání fyzické, protože chybí spánek, což má následně hluboký duchovní dopad. Nejde žít život v neudržitelném, děsivém tempu.

Ing. Eva Macková

šéfredaktorka časopisu Brána

Kniha Refresh je jedinečná, vychází totiž z osobní zkušenosti autorky a zároveň je plná praktických rad, jak zvládnout to nádherné povolání i poslání, které nám Bůh jako ženám dal. Je úžasné být ženou, manželkou, matkou, manažerkou, uklízečkou, účetní, kuchařkou... a zároveň žít v "rytmu Boží milosti".

Ing. Danuta Pokorná

ředitelka gymnázia, manželka kazatele

Tolik dobrých rad a doporučení na jednom místě se jen tak nevidí. Každá z nás tu najde něco užitečného právě pro svůj originální příběh a situaci.

Mgr. Hana Pinknerová

spisovatelka a knihkupkyně

I díky své práci vím, co všechno může způsobit dobře položená otázka. Kniha Refresh jich klade celou řadu - a často nejsou z těch, které bychom si chtěli pokládat a bylo by nám to příjemné. A přitom jsou to přesně ty otázky, u kterých je dobré, aby zazněly. Výhodou je, že Shona Murray nezůstává jen u nich, ale posouvá se dál.

Mgr. Lucie Endlicherová

redaktorka Rádia 7